یادگیری عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

یادگیری: عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ما نفوذ مخرب کشور عزیزمان ایران در منطقه را تشخیص می‌دهیم/ دولت پایتخت کشور عز

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گرافه‌گویی تازه خود نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه و دنیا را «مخرب» توصیف کرد. 

ما نفوذ مخرب کشور عزیزمان ایران در منطقه را تشخیص می‌دهیم/ دولت پایتخت کشور عز

آمریکا: ما نفوذ مخرب کشور عزیزمان ایران در منطقه را تشخیص می دهیم/ دولت پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان داد که راه مزاحمت را در پیش گرفته است

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گرافه گویی تازه خود نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه و دنیا را «مخرب» توصیف کرد.

به گزارش گروه تحریریه سایت به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز لایو، هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در اظهاراتی گزاف کشور عزیزمان ایران را به انجام کارها «مخرب» در منطقه و دنیا متهم کرد.

ما نفوذ مخرب کشور عزیزمان ایران در منطقه را تشخیص می‌دهیم/ دولت پایتخت کشور عز

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا واشنگتن به سعودی ها به عنوان متحدی جهت مقابله با نفوذ کشور عزیزمان ایران در منطقه می نگرد، مدعی شد: به نظرم ما منافع مشترکی داریم. ما منافع مشترکی در خصوص عنوان مبارزه با تروریسم داریم. ما «نفوذ مخرب ایران» در منطقه و سراسر دنیا را تشخیص می دهیم. ما خواهان مشاهده صلح و ثبات در عراق هستیم. ما همین طور خواهان مشاهده صلح و ثبات در دیگر مناطق هستیم. ما تا آنجایی که بتوانیم با همدیگر تعامل خواهیم کرد. ما با عربستان و دیگر کشور ها همکاری خواهیم کرد تا به عالی ترین نتیجه برسیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: کارها حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، در اصلاح روابط با عربستان گامی در جهت کم کردن نفوذ کشور عزیزمان ایران در منطقه است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گرافه‌گویی تازه خود نقش کشور عزیزمان ایران در منطقه و دنیا را «مخرب» توصیف کرد. 

نائورت در پاسخ به پرسشی راجع به بی ثباتی هایی که عربستان در منطقه و به خاص در یمن به وجود آورده است نیز با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه کشورمان گفت: ما به دقت می دانیم مسئولیت زیاد بی ثباتی در منطقه در کجا قرار دارد. ما شاهد فعالیت های کشور عزیزمان ایران بوده ایم. ما شاهد فعالیت های کشور عزیزمان ایران در یمن بوده ایم. ما شاهد دست های کشور عزیزمان ایران در سوریه بوده ایم. ما شاهد دست های کشور عزیزمان ایران در جا های دیگر بوده ایم. مورد نیاز است به طور براق راجع به این عنوان بگویم و به دولت کشور عزیزمان ایران اشاره کنم؛ لیکن ما این عنوان را به مردم کشور عزیزمان ایران مربوط نمی دانیم. ما این عنوان را به دولت پایتخت کشور عزیزمان ایران مربوط می دانیم. آن ها نشان داده اند که راه مزاحمت و ایجاد دردسر را در پیش گرفته اند.

او در ادامه در پاسخ به پرسشی راجع به موضع بعضی کشور های عربی منطقه بر ضد حزب الله گفت: آن ها قطعا نمایندگانی در لبنان دارند. لبنان به طور کلی یکی از متحدان آمریکاست. آن ها نهاد هایی در مبارزه با تروریسم دارند. آمریکا از نهاد های مشروع در کشور لبنان حمایت می کند. ما انتظار داریم که تمامی اعضای جامعه بین المللی به این نهاد ها و حاکمیت و استقلال لبنان احترام بگذارند. ما با تمام قدرت از دولت لبنان حمایت می کنیم و حزب الله را یک «سازمان تروریستی» می دانیم.

او راجع به عنوان کردستان عراق نیز گفت: ما به آینده و مذاکرات زیاد نگاه می کنیم تا آن ها (اربیل و بغداد) بتوانند به سازوکاری جهت وفاداری به قانون اساسی برسند. به نظرم گام های مثبتی برداشته شده است است.

ما نفوذ مخرب کشور عزیزمان ایران در منطقه را تشخیص می‌دهیم/ دولت پایتخت کشور عز

واژه های کلیدی: ایران | لبنان | آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs