یادگیری عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

یادگیری: عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل خروج ار توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی می‌کند / دنیس راس

یک مقام ارشد پیشین آمریکا در یادداشتی با اشاره به بیانات ترامپ راجع به برجام تاکید کرد: خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای به انزوای واشنگتن منجر خواهد شد در

خروج ار توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی می‌کند / دنیس راس

دنیس راس: خروج ار توافق هسته ای آمریکا را منزوی می کند

عبارات مهم : ایران

یک مقام ارشد پیشین آمریکا در یادداشتی با اشاره به بیانات ترامپ راجع به برجام تاکید کرد: خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای به انزوای واشنگتن منجر خواهد شد در حالی که سیاست ما اکنون باید روی انزوای کشور عزیزمان ایران متمرکز باشد.

به گزارش ایسنا، دنیس راس، مدیر برنامه ریزی سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج بوش در یادداشتی که در نشریه نیویورک دیلی نیوز انتشار یافته هست، با بیان اینکه هنوز تردیدهایی راجع به موضع مدیر جمهور ترامپ در قبال توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 وجود دارد، نوشت: دونالد ترامپ در جریان مسابقه های انتخاباتی اش برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) را بدترین توافقی دانست که تاکنون با مذاکره به دست آمده هست. وی به تازگی نیز بعد از آنکه دولتش تائید کرد کشور عزیزمان ایران به توافق عمل می کند، گفت اگر دست من بود همان 180 روز قبل عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران را اعلام می کردم. دولت آمریکا موظف است هر 90 روز یک بار گزارش پایبندی پایتخت کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را به کنگره ارائه دهد.

خروج ار توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی می‌کند / دنیس راس

البته واضح است که ترامپ، به عنوان مدیر جمهور حق تصمیم گیری راجع به توافق هسته ای را دارد و وی نشان داده است که در نوبت بعدی، یعنی در گزارش ماه اکتبر پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق را تائید نخواهد کرد. ولی مسئله دولت ترامپ این است که آژانس بین المللی انرژی اتمی که وظیفه نظارت بر اجرای برجام را دارد، در بروزترین گزارش خود بار دیگر پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش را مورد تائید قرار داده است.

راس که مشاور هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در امور خلیج فارس نیز بوده هست، در ادامه نوشت: بنابراین، اگر دولت ترامپ در همین مسیر پیش رود و پایبندی کشور عزیزمان ایران را تائید نکند که به خاص زمینه را جهت خروج از توافق فراهم می کند، آمریکا در میان آژانس بین المللی و دیگر کشورهایی که جهت حصول این توافق مذاکره کردند، منزوی خواهد شد.

یک مقام ارشد پیشین آمریکا در یادداشتی با اشاره به بیانات ترامپ راجع به برجام تاکید کرد: خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای به انزوای واشنگتن منجر خواهد شد در

هرچند ارسال خبر نارضایتی از توافق هسته ای از سوی واشنگتن قابل درک هست، نشانه ما در این مقطع بایستی منزوی کردن کشور عزیزمان ایران باشد، نه خودمان. ما می خواهیم دنیا توجهش را معطوف به رفتارهای کشور عزیزمان ایران بکند، نه به سمت آنچه که بعضی از متحدانمان رفتارهای بد خود ما تلقی خواهند کرد.

ممکن است بعضی بحث کنند که آیا برجام توافق خوبی است یا نه ولی به نظر می آید که قدرتمندترین کشورهای جهان، مشمول بر روسیه، چین به علاوه انگلیس، فرانسه و آلمان حتی زیاد از کشور عزیزمان ایران خواهان این توافق هستند.

ایرانی ها در ازای لغو تحریم ها پذیرفتند که برنامه هسته ای ارزش را محدود کنند ولی ما دقیقا مخالف این کار را انجام دادیم و تحریم ها را شدت یافتن کردیم.

خروج ار توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی می‌کند / دنیس راس

این مقام پیشن آمریکایی در ادامه یادداشت خود با ادعای اینکه کشور عزیزمان ایران به سوریه و سایر کشورهای خاورمیانه نیروهای شبه نظامی ارسال می کند، نوشت: سیاست دولت ترامپ اکنون باید روی روش مقابله با این کارها متمرکز باشد؛ به گونه ای که نشان دهد این کارها جهت جمهوری اسلامی هزینه هایی به همراه خواهد داشت و در صورت ادامه به انزوای این کشور و جلوگیری از عادی سازی روابطش با جامعه بین الملل منجر خواهد شد.

در دولت اوباما، من می گفتم که اگر می خواهیم موضع مدیر جمهور حسن روحانی و طیف عملگراتر در میان نخبگان سیاسی کشور عزیزمان ایران را تقویت کنیم، بایستی نشان دهیم که کارهایی که قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس در منطقه انجام می دهد جهت کشور عزیزمان ایران از لحاظ سیاسی و اقتصادی هزینه بر هست. متأسفانه سلیمانی که پیش از این صورت ای در سایه بود، امروز آشکارا در کشورهای منطقه حضور می یابد و موفق هم به نظر می رسد.

یک مقام ارشد پیشین آمریکا در یادداشتی با اشاره به بیانات ترامپ راجع به برجام تاکید کرد: خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای به انزوای واشنگتن منجر خواهد شد در

وی افزود: در حال حاضر، مورد نیاز است که ما متحدان اروپایی مان را جهت پیوستن به خودمان جهت زیاد کردن فشارها بر کشور عزیزمان ایران همراه کنیم. دولت ترامپ در صورتی که از برجام خارج شود، به طور قطع این متحدان را از ما دور خواهد کرد. همچنین اگر ما نتیجه های گزارش های آژانس راجع به پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را رد و یا در آنها تردید ایجاد کنیم، به طور مسلم اعتبار بیشتری جهت جلب کردن توجهات به آنچه کشور عزیزمان ایران با حزب الله و سایر شبه نظامیان انجام می دهد، نخواهیم داشت. ما با این کار به جای آنکه راه پیوستن متحدانمان به خودمان را ساده تر کنیم آن را دشوارتر خواهیم کرد.

این سیاستمدار کهنه کار آمریکایی همچنین نوشت: به عنوان فردی که نگرانی هایی راجع به برجام دارد، اعتقاد دارم که باید از وقت زمانی به دست آمده، به واسطه این توافق جهت تقویت بازدارندگی خودمان استفاده کنیم تا ایرانی ها تردید نداشته باشند که در صورت تأمل راجع به حرکت به سمت سلاح های هسته ای چه چیزهایی را از دست خواهند داد. دستیابی به این نشانه نیازمند زیاد کردن مشروعیت استدلال هایمان راجع به آنچه کشور عزیزمان ایران انجام می دهد و باورپذیر کردن تهدیدهایمان است.

خروج ار توافق هسته‌ای آمریکا را منزوی می‌کند / دنیس راس

این در حالی است که کشور عزیزمان ایران در گذشته همواره ضمن رد ادعاهای غرب راجع به برنامه هسته ای کشورمان بارها تاکید کرده است که جمهوری اسلامی هرگز به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته ای نبوده و تسلیحات هسته ای هیچ گاه جایی در دکترین دفاعی کشور عزیزمان ایران نداشته است و ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs