یادگیری عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

یادگیری: عباس صالحی وزیر ارشاد اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل درباره ماهیت ‘اول بریتانیا’ اطلاعی نداشتم / ترامپ

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه «آی.تی.وی» انگلیس از مردم این کشور به علت بازنشر توییت های یک گروه راست افراطی موسوم به «اول بریتانیا» عذرخواه

ترامپ:درباره ماهیت ‘اول بریتانیا’ اطلاعی نداشتم

عبارات مهم : اروپا

دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه «آی.تی.وی» انگلیس از مردم این کشور به علت بازنشر توییت های یک گروه راست افراطی موسوم به «اول بریتانیا» عذرخواهی و ابراز پشیمانی کرد و گفت در رابطه با ماهیت این گروه اطلاعی نداشته هست. خبر عذرخواهی ترامپ چندروز پیش نیز اطلاع رسانی شده است بود.

به گزارش ایرنا، مدیر جمهوری آمریکا که در یک سال گذشته سه بار سفر خود به لندن را به علت خشم افکار عمومی مردم انگلیس علیه سیاستش هایش به تأخیر انداخته، در مصاحبه «پیرس مورگان» گزارشگر انگلیسی از مواضع خود در رابطه منشتر شدن محتوای اسلام ستیزانه عقب نشینی کند.

درباره ماهیت ‘اول بریتانیا’ اطلاعی نداشتم / ترامپ

او هفته گذشته در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با «پیرس مورگان» به گفت وگو نشست و از بی اطلاعی اش نسبت به ماهیت گروه راست افراطی اول بریتانیا سخن گفت.

ترامپ در این مصاحبه که شامگاه یکشنبه به طور کامل از شبکه تلویزیونی «آی تی وی» پخش شد در پاسخ به این سئوال که ‘چرا خبر های گروه راست افراطی اول بریتانیا را در توییتر منتشر کرد’ گفت: من در رابطه با این گروه اطلاعاتی نداشتم و امروز هم چیزی نمی دانم؛…ضمن اینکه، این مساله در انگلیس خیلی شلوغ کرد ولی در آمریکا مساله بزرگی نبود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه «آی.تی.وی» انگلیس از مردم این کشور به علت بازنشر توییت های یک گروه راست افراطی موسوم به «اول بریتانیا» عذرخواه

مورگان از وی پرسید ‘اما اینکه شما به رغم گذشت چند هفته توییت های خود را از بین بردن نکردید بدهید معنا بود که از تعدادی نژادپرست حمایت و آن ها را تائید می کنید’، مدیر جمهوری آمریکا پاسخ داد: من نمی دانم آن ها چه افرادی هستند. من چیزی در رابطه با آن ها نمی دانم و کسی را تائید نکردم. من طرفدار مقابله با اسلام افراطی هستم. توییت من هم در رابطه با تصویرهای اسلام افراطی بود.

ترامپ با تأکید بر اینکه انگلیس را دوست دارد و نمی خواهد مشکلی در این رابطه به وجود آید افزود: ولی اگر شما به من می گویید که آن ها (گروه اول بریتانیا) افراد ترسناک و نژادپرستی هستند، عادلانه است بگویم عذرخواهی می کنم.

«اول بریتانیا» یک گروه راست افراطی است که در سال 2011 به وسیله اعضای حزب دست راستی «ملی بریتانیا» تشکیل شد و علاوه بر تبلیغات منفی علیه مسلمانان در فضای مجازی، تجمعات اعتراضی علیه مسلمانان در برابر مساجد و به راه انداختن تظاهرات در اعلام مخالفت با مسلمانان و مهاجران را در کارنامه خود دارد.

درباره ماهیت ‘اول بریتانیا’ اطلاعی نداشتم / ترامپ

جیدا فرنسن نائب مدیر این گروه افراطی آذرماه گذشته ویدئوهایی از ضرب و شتم چند جوان و شکستن یک مجسمه مسیحی را در توییتر خود منتشر و تلاش کرده بود این کارها را به مسلمانان نسبت دهد. دونالد ترامپ متعاقباً این توییت ها را در حساب خود بازنشر داد که با موجی از انتقادها از سوی سیاستمداران انگلیسی مواجه گردید.

ترامپ با این حال در این مصاحبه ادعا کرد که همه اقلیت های مذهبی از جمله مسلمانان را دوست دارد و از سوی آن ها حمایت می شود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه «آی.تی.وی» انگلیس از مردم این کشور به علت بازنشر توییت های یک گروه راست افراطی موسوم به «اول بریتانیا» عذرخواه

وی افزود: آن ها (مسلمانان) هم من را دوست دارند چون به آن ها حس امنیت می دهم. من احترام زیادی جهت مسلمانان قائل هستم.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش توییتر را ابزاری جهت دفاع از خود دانست و گفت: من توییتر را یک شبکه اجتماعی و شکل پیشرفته ارتباطات می دانم.

درباره ماهیت ‘اول بریتانیا’ اطلاعی نداشتم / ترامپ

ترامپ بابیان این ادعا که شایعات زیادی علیه وی منتشر می شود، افزود: اگر من از این طریق با مخاطبانم ارتباط برقرار نکنم قادر به دفاع از خود نخواهم بود و بایستی هر 15 دقیقه یک کنفرانس خبری به راه بیندازم.

پیرس مورگان همچنین راجع به نظر وی نسبت به انگلیس و احتمال سفرش به این کشور سؤال کرد و ترامپ پاسخ داد: به نظرم در کشور شما (انگلیس) محبوبیت زیادی دارم. ایمیل های بسیاری از طرفدارانم در انگلیس دریافت می کنم و آن ها از حس امنیتی که القا می کنم لذت می برند.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سؤال که بعضی از سیاستمداران انگلیسی همچون جرمی کوربین (رهبر حزب کارگر) تمایلی به سفر وی به لندن ندارند گفت: آن هایی را که شما نام می برید نمی شناسم. ولی جهت من اهمیتی ندارد و این مسئله خودشان هست؛ اگر نمی خواهند [به لندن] سفر کنم در کشورم می مانم.

ترامپ گفت: من رابطه خوبی با نخست وزیر شما دارم. به نظرم او در کارش موفق هست. علی رغم نظر بقیه ما رابطه خوبی با یکدیگر داریم؛ من از او و کارها و صحبت هایش حمایت می کنم و اگر هر اتفاقی جهت انگلیس بیفتد ما به کمک نظامی این کشور می شتابیم.

در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، مدیر جمهوری آمریکا، از شیوه مذاکرات «ترزا می» انتقاد کرد و گفت: هرچند جهت نخست وزیر شما احترام قائل هستم ولی اگر جای او بودم موضع سخت تری را جهت خروج [از اتحادیه اروپا] در پیش می گرفتم.

ترامپ افزود: من با اتحادیه اروپا پرسشها زیادی دارم. ما قادر نیستیم محصولاتمان را وارد اتحادیه اروپا کنیم و این در حالی است که آن ها محصولات خود را بدون مالیات و یا مالیات کم وارد آمریکا می کنند. اتحادیه اروپا درزمینهٔ تجارت با آمریکا رابطه غیرعادلانه ای داشته است.

مردم انگلیس در ژوئن سال 2016 به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رأی داده و بر اساس برنامه اعلام شده است از سوی وزارت برگزیت 29 مارس 2019 به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج خواهند شد.

واژه های کلیدی: اروپا | انگلیس | آمریکا | انگلیس | انگلیسی | مسلمانان | دونالد ترامپ | اتحادیه اروپا | خروج از اتحادیه اروپا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs